TARİHÇEMİZ

DERSHANE
Okullarımızın temeli, 1998’den beri özel öğretim kurumlarında öğretmen ve yönetici olarak çalışan Meltem Ayhan tarafından 2007'de "Butik" bir eğitim kurumu olan Meltem Ayhan Dershanesi’yle atıldı. Dershanemizin temel hedefi, "Belirlediği hedefe ulaşmanın mutluluğunu yaşayan başarılı bireyler yetiştirmek"ti. Meltem Ayhan Dershanesi, eğitimde kişisel farklılıkların gözetilmesi ve bireysel ilginin ön planda olması ilkesiyle hareket etti. Öğrencilerinin nitelikli liselere ve üniversitelere yerleşmesinde kuruluşundan itibaren başarı çıtasını hep yüksek tuttu. 2014-2015 eğitim öğretim yılında dershanelerin eğitim sisteminden çıkarılmasından sonra dershanemiz de eğitim faaliyetine son verdi.

İlköğretim ve öncesindeki başarının bireyler üzerindeki yaşam boyu etkisine olan inanç, 2010’da kurum bünyesinde Etüt Eğitim Merkezi’nin açılmasını gerekli kıldı. Daha sonra eğitim kurumlarımızın okullaşma sürecinde, öğrencilerimizin etüt ihtiyaçları okullarımız tarafından karşılanınca merkezimiz faaliyetine son verdi.

ANADOLU LİSESİ
Dershanelerin kapatılması sürecinde "Sınava okulda hazırlan!" sloganıyla dershane deneyimini okula taşımak ve  daha fazla öğrenciyi kaliteli eğitimle buluşturmak amacıyla velilerimizden gelen yoğun talep üzerine Meltem Ayhan Eğitim Kurumlarımıza 2013-2014 eğitim öğretim yılında  “Meltem Ayhan Anadolu Lisesi” katıldı. Diğer yandan kurum, mezun öğrencilere yönelik Özel Öğretim Kursu’yla üniversite hazırlık eğitimine iki yıl daha devam etti.

ANAOKULU, İLKOKUL, ORTAOKUL
Meltem Ayhan Eğitim Kurumlarımız, okullaşma sürecinde büyük bir sıçrama yaparak, 2015 – 2016 eğitim öğretim yılında kendine ait yerleşkesinde, her türlü eğitim olanağıyla donatılmış Anaokulu, İlkokul ve Ortaokul kademelerini faaliyete geçirdi.

FEN LİSESİ
Kurumumuz, öğrencilerimizin her türlü akademik ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 2018-2019 eğitim öğretim yılında yüksek başarı için gerekli tüm donanıma sahip Fen Lisesini açarak eğitim atılımlarını sürdürmektedir.

Batıkent’te kendine özgü, “özel” bir yer edinen Meltem Ayhan Okullarımız, eğitim dizgesinin her aşamasındaki değişmeleri yakından izleyerek kendini yenilemekte ve geliştirmekte, ortaya çıkan gereksinimleri karşılayabilmek için yeni yeni olanaklarla donanmaktadır.

21. yüzyıl öğretmeninin yetkinliklerine sahip seçkin kadrosuyla, akademik ve sosyal beceriler edinmiş öğrenciler yetiştirmek hedefiyle hareket eden Meltem Ayhan Okulları, kurucusunun kimliğiyle mesleğini özdeş kılmanın bir ürünüdür.

TOP