DESTEK BİRİMLERİMİZ

 

OKUL TEMİZLİĞİ
Okul temizliğinde kullanılacak makine, donanım ve kimyasal malzeme seçimi, okul yönetimi tarafından tanımlanan sağlığa uygunluk risklerine göre yapılmaktadır. Temizlik hizmetindeki personel, hangi kimyasal malzemeyi, hangi bölgede kullanması gerektiğini bilir. Kullanılan bütün kimyasallar Eczacıbaşı firmasına aittir. Tuvaletlerde, ofislerde, sınıf ve laboratuvarlarda ve diğer yaşam alanlarında mekânın özelliğine göre farklı araçlar ve kokusuz kimyasallar kullanılır. Temizlikte sağlığa uygunluğa azami ölçüde özen gösteren okulumuz, birçok velimizin bu konuda takdirini kazanmıştır.

GÜVENLİK
Okullarımızda iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri Yaşar OSGB firmasınca gerçekleştirilmektedir. Ayrıca özel güvenlik elamanları da okullarımızda çalışanlarımızın, öğrencilerimizin ve velilerimizin güvenliği için görev yapmaktadır. Okullarımızda güvenlik için güçlü bir teknik donanım kullanılır. Tüm giriş-çıkışlar bilgisayar ortamında kaydedilir. Okulumuz ve çevresi kameralar ile izlenir, 24 saat görüntü kontrolü ve kaydı yapılır.

SAĞLIK
Okullarımızda kayıt esnasında, öğrenci sağlık bilgileri ve aşı durumlarına ilişkin bir form doldurulur. Ayrıca sürekli ilaç verilmesi gereken veya uzun süreli bir hastalığı olan öğrenciler için düzenlenmiş formlar da mevcuttur. Bu durumdaki öğrencilerimizin sağlıkları yakından izlenmektedir. Her öğrenim yılı başında öğrencilerimizin sağlık bilgileri güncellenir. Tüm sağlık bilgileri gizlilik ilkesine uygun şekilde saklanır. Sorun yaşaması muhtemel öğrencilerin bilgileri ise ders yılı başında yalnızca ilgili öğretmenler ve rehberlik birimi ile paylaşılır.

Okullarımızda öğrencilerimizin ve tüm çalışanlarımızın sağlık kontrolleri, İş Sağlığı ve Güvenliği firmamızın doktorları tarafından yapılmaktadır.

YEMEK
Yemek hizmeti okul yönetiminin anlaştığı firma tarafından okul yönetiminin kontrolünde verilmektedir. Profesyonel bir ekibin titizlikle çalıştığı yemek firmasında, yemekler uzman diyetisyenler tarafından denetlenerek besin değerleri ve kalori hesaplamaları yapılmaktadır. Tamamen sağlığa uygun koşullarda hazırlanan yemeklerin sunulduğu yemek salonu ve kafeterya öğrencilerimizin hizmetindedir. Okulumuzun kafeteryasında, asitli içecekler (kola, gazoz), cips, çikolata vs. satılmaz.

SERVİS
Okullarımızda öğrenci servis hizmetleri, okul yönetiminin, özel taşımacılık yapan İlk-Alp Turizm firması ile yaptığı yıllık sözleşmeler çerçevesinde yürütülür. Öğrencilerimiz her sabah evlerinden alınır ve okul dönüşünde yine evlerine bırakılır. Servis ücretleri, öğrencilerin evlerinin okula olan mesafeleri göz önüne alınarak ATO Okul Taşımacılığı Servis Komisyonu tarafından belirlenmektedir."

TOP