101 YILDIR AYNI VAPURDAYIZ

Kuruluşumuza giden kurtuluşumuzun ilk adımının 100. yılında düzenlediği fener alayı ile coşkusunu caddelere, sokaklara taşıyan Meltem Ayhan Okulları, 101. yılda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı heyecanını bu kez çevrimiçi yaşadı. Öğretmenleriyle birlikte yapılan online kutlamada lise öğrencilerimiz, Ata’sına olan bağlılıklarını şiirlerle, şarkılarla dile getirdiler. Gençlerimizin bu büyük bayramı kutlu, yarınları umutlu olsun!

Bütün Türkiye’de balkonların bayram yerine döndüğü 23 Nisan’da salgının engel olamadığı 100’üncü yıl coşkusu, öğrencilerimizin evlerine sığmadı. Bir gün önce öğretmenlerimizin sunduğu çocuk şarkıları online konserle başladığımız kutlamalar, bayram günü tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimizin katılımıyla online törenle devam etti. Hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlayan program, kurucumuz Meltem Ayhan’ın velilere ve öğrencilere 23 Nisan seslenişiyle sürdü. Öğrencilerimizin şiir, şarkı ve dileklerini ifade ettikleri video kayıtlarının da paylaşıldığı törende özlemlerin ifadesi olan duygulu anlar yaşandı.

Pandemi döneminde çocuklarımızın eğitimlerini sekteye uğratmamak, uzaktan eğitim sürecini verimli kılmak için biz veliler neler yapabiliriz? Bu ve benzeri soruların cevaplanacağı ve kendi sorularınızla da katılabileceğiniz @meltemayhanokullari Instagram sayfasındaki canlı yayına davetlisiniz.

Değerli velilerimiz, bir süredir ülkemiz, dünyanın başına bela olan salgınla sıkı bir mücadele içinde. Korona virüsünden korunmanın birinci adımı olan sosyal izolasyonu ” #evdekal “arak büyük ölçüde atmış olduk. Şimdi sıra evlerimizde #sağlıklıkal “abileceğimiz ortamı ve olanakları oluşturmak.Virüslere karşı bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için dengeli beslenmeden düzenli uyumaya kadar neler yapabiliriz?
Beslenme ve diyetetik uzmanı Sayın Neşem Elma Akkaya, 12 Nisan Pazar günü saat 13.00’te sunacağı video konferansta bu ve benzer sorularınıza yanıt verecek. Sizi, göndereceğimiz linke ailece bekliyoruz.

TOP